Anasayfa Forumlar Windows PHP Upload Limitini Yükseltme

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #9610
   Forum Beta
   Anahtar yönetici

    Uzun zamandır siteye yeni içerik ekleyemiyordum, ancak gelen istekler üzerine biraz daha vakit ayırıp paylaşım yapmaya karar verdim. Umarım bu şekilde devam ederim. Bu yazıda da, PHP sitelerde en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan “The uploaded file exceeds the upload_max_filesize” hatasını ele alıp, nasıl çözeceğimizi anlatacağım. Bu sorun PHP upload methoduyla sunucuya bir dosya yüklemek istediğinizde ortaya çıkar. Çözümü ise oldukça basit.

    Sitenizin ana dizininde (genellikle index.php dosyasının bulunduğu dizin) php.ini adında bir dosya oluşturun. Eğer böyle bir dosya var ise onun üzerinde de değişiklik yapabilirsiniz, ancak yedek almayı unutmayın. Aşağıdaki satırları php.ini dosyanızın içerisine ekleyin.

    upload_max_filesize = 8M
    post_max_size = 8M

    Burada belirleyeceğiniz sınır değeri çok iyi seçmelisiniz. Özellikle diğer kullanıcılara açık bir sisteminiz var ise bunu çok yüksek tutmamanız sunucu kaynaklarınızın kötüye kullanılmaması ve aşırı yüklenme olmaması açısından önemlidir.

    NOT: Genellikle yukarıda yapacağınız işlem yeterli olacaktır. Ancak bazı durumlarda .htaccess dosyanızda yukarıda yaptığınız değişikliği göstermeniz gerekebilir. Bunun için .htaccess dosyanızı düzenleyerek aşağıdaki satırları eklemeniz gerekmektedir.

    NOT2: /home/username/public_html kısmını sunucunuzun yapısını göz önünde bulundurarak, php.ini dosyanızı işaret edecek şekilde değiştirmeniz gerekmektedir.

    suPHP_ConfigPath /home/username/public_html

  0 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
  Registrations
  No Registration form is selected.
  (Click on the star on form card to select)
  Please login to view this page.
  Please login to view this page.
  Please login to view this page.