2022 Sezon Değerlendirilmesi

Sezonun ilk yarışına maddi imkanlar yetersizliğinden dolayı katılım sağlayamadım. Motosikletimi GP Kompozitin grenaj sponsorluğunda 2. Yarışa hazırlanarak geçen sezonda kalan lastiklerimle 250cc grubu (Şampiyona ismi 125 SP grubu) dahil olma fırsatı buldum. Gerek antrenmazsızlık, gerekse lastik problemlerinin zorluğunu bu sezon ayağında hissettim.
3. Yarışa 250cc grubundan ayrılıp 300SP grubunda girmeye karar verdim. Motosikletim 250cc olmasına rağmen diğer grubun (125SP) kalabalık olması, kendi görüşümce tehlikeli ve kurallar dışında olan motosikletler sebebiyle bu riske girerek 300 SP grubunda yarıştım. Yarış içerisinde Antrenman ve Sıralama turlarında denemek istediklerimi deniyor ve pist içinde kalabalık trafik gibi sorunlar yaşamıyor daha rahat kullanış ve süreleri görüyordum. Yarışı 7. Olarak tamamladım.
4. Yarışta yine 300 SP grubunda şampiyonayı sürdürüyordum. Lakin geçen sezondan ve bu yıl içerisinde de 2 yarış ayağı görmüş lastiklerimle ilerlemek zorunda kaldım. Lastiklerimin ciddi manada bitmesi üzerine bu yarış ayağı çok iç açıcı olmadı. 8. Olarak bu yarışı tamamladım.
5. Yarış, yani sezonun son yarışına maddi açıdan ulaşabildiğim seviye de başka bir kategoriden kullanılmış 2.el lastik takımı aldım. Önceki lastiğime göre daha iyi durumda olan lastiklerle bu yarışta sürelerimi daha fazla geliştirerek bu yarış ayağını 8. Sırada tamamladım.
Genel Klasman da ise ilk 2 yarışta puanım bulunmamasına rağmen 17 kişi içinden 8. Olarak tamamladım.

Sezon Boyunca Yaşanan Zorluklar
Diğer paragraflarda görüldüğü üzere en büyük zorluk maddiyat ve sponsorumuzun olmaması denilebilir.
Yarışlara sadece katılım fırsatı bulabiliyoruz. Bir önceki yarışta yaşadığımız sıkıntıları normal şartlarda diğer yarışa geldiğimizde tamamlamış olmamız gerek ama biz imkanlarımız yetersizliğinde bu yüklerin altından kalkamıyoruz.

Gelecek Sezon için Planlar
Şampiyonada bizi arka sıralara atan birinci sebebimiz maddiyat, sponsorluk oluyor. Ve bununla birlikte lastik, mekanik, nakliye, bakım, yakıt gibi nedenler aynı şekilde bu çatı altında toplandığı için önümüzde bir engel olarak kalıyor. Gelecek sezona Yamaha R3 ve sıfır lastikler ile girip kendimi daha fazla geliştirmek ve sürelerimi ön sıralara taşımak istiyorum. Lakin konu yine dönüp dolaşıp sponsorumuz olmadığı kendi imkanlarımızın yeterli olduğu kadarıyla (açıkçası çok da yeterli olmuyor, sadece yarışlara katılım fırsatı bulabiliyoruz) konu maddiyat noktasına geldiği için bunu yapmak düşük olasılık olarak kalıyor. 2022 sezonuna nasıl bir yıl önceden lastiklerle ile katıldığımız gibi 2023 sezonuna da yetersiz kalacağımız göz önünde bulunmakta.

Oğuzhan ADANAR;
0553 669 37 37
[email protected]

No responses yet

  Bir Cevap Yazın

  Registrations
  No Registration form is selected.
  (Click on the star on form card to select)
  Please login to view this page.
  Please login to view this page.
  Please login to view this page.
  %d blogcu bunu beğendi: